Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Szkoła Podstawowa im. św. Jana Kantego w Będziemyślu

Organizacja zajęć w Szkole Podstawowej im. św. Jana Kantego w Będziemyślu

Utworzono dnia 31.08.2020

Procedury dla Szkoły Podstawowej im. św. Jana Kantego w Będziemyślu  opracowane na podstawie wytycznych MEN, MZ i GIS  dla publicznych i niepublicznych szkół i placówek od 1 września 2020 r.

 

 

 • Do szkoły może uczęszczać uczeń bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji.
   
 • Uczniowie mogą być przyprowadzani do szkoły i z niej odbierani przez opiekunów bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych. W drodze do i ze szkoły opiekunowie z dziećmi oraz uczniowie przestrzegają aktualnych przepisów prawa dotyczących zachowania w przestrzeni publicznej.
   
 • Przy wejściu do budynku szkoły  zamieszczono informację o obowiązku dezynfekowania rąk oraz instrukcję użycia środka dezynfekującego. Wszystkim wchodzącym do budynku szkoły  umożliwiono skorzystanie z płynu do dezynfekcji rąk.
   
 • Opiekunowie odprowadzający dzieci mogą wchodzić do przestrzeni wspólnej (tj . dowiatrołapu) zachowując zasady:
 1. 1 opiekun z dzieckiem/dziećmi,
 2. dystansu od kolejnego opiekuna z dzieckiem/dziećmi min. 1,5 m,
 3. dystansu od pracowników szkoły min. 1,5 m,
 4. opiekunowie powinni przestrzegać obowiązujących przepisów prawa związanych z bezpieczeństwem zdrowotnym obywateli (m.in. stosować środki ochronne: osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk).
 • W miarę możliwości należy ograniczać przebywanie w szkole osób z zewnątrz do niezbędnego minimum (obowiązuje je stosowanie środków ochronnych: osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk, tylko osoby bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych) i w wyznaczonych obszarach.
   
 • W przestrzeni wspólnej umieszcza się zeszyt do prowadzenia rejestru osób trzecich wchodzących na teren szkoły ( imię i nazwisko , data , godzina , telefon kontaktowy),w razie konieczności sporządzenia listy osób przebywających na terenie szkoły w tym samym czasie co osoba podejrzana o zakażenie.
   
 • Uczniowie w salach lekcyjnych nie noszą maseczek, jednak podczas przerw i w szatni zaleca się noszenie osłony ust i nosa (maseczka lub przyłbica).

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Kwiecień 2021
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 105

W poprzednim tygodniu: 99

W tym miesiącu: 144

W poprzednim miesiącu: 626

Wszystkich: 5101